TürkTraktör Elektrikli Traktörünü İlk Kez Konya’da Sergiledi

TürkTraktör, 5 Mart 2024 tarihinde Türkiye, Konya’da düzenlenen tarım fuarında gerçek bir yeniliği tanıttı: T3 Electric Power.

Bu elektrikli T3 traktörün kaputunun altında , 800 volt yüksek voltaj sağlayan 75 kWh’lik bir batarya paketi bulunuyor.

Yeni T3 Electric Power, 2024 yılının dördüncü çeyreğinde, başlangıçta yalnızca Türkiye’de ve muhtemelen daha sonra Avrupa’da satışa sunulacak.

TürkTraktör Şirket Lideri Aykut Özüner, her zaman olduğu gibi bir kez daha en yeni modellerini ilk kez Konyalı çiftçilerle buluşturmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Fuarda sergiledikleri elektrikli traktörün ülke tarımı için yeni bir dönemi başlatacağına inandıklarını söyleyen Özüner, “Temelleri 1954’te atılan TürkTraktör olarak 2024 yılı bizim için ayrı bir önem taşıyor. 70. yaşımızı kutladığımız bu önemli yılda Türkiye’de bir ilke imza atmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 4 yıllık Ar-Ge sürecinin sonunda Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve yıl sonuna doğru ticarileşmesini planladığımız New Holland T3 Electric Power modelimizi Konya’da görücüye çıkarıyoruz. Geleceğe Hazırlar amacımız doğrultusunda verimli ve sürdürülebilir bir tarım için var gücümüzle çalışırken, tarım sektöründeki ezberleri bozan, çiftçi ve çevreyle dost elektrikli traktörümüzün bu yolda atılan en önemli adımlardan biri olacağına inanıyoruz” dedi.

Kaynak