A’dan Z’ye Batarya Hücresi Üreticileri

Bu sayfada tüm dünyadaki batarya hücresi üreticilerinin bir listesini ve web sitesi bağlantılarını bulabilirsiniz. Ayrıca her bir üretici için kısa bir açıklama yazısı mevcut.

24m

SemiSolid hücre üretim süreci ve platformu, düşük maliyetli, yüksek enerji yoğunluğuna sahip, son derece güvenli ve güvenilir lityum iyon hücrelerinden oluşan yeni bir sınıfın ortaya çıkmasına neden oluyor.
24-m.com

A123 Systems

LFP ve NMC kimyasalları ile hücre üretimi. Ayrıca, modül ve komple paket seviyesinde mühendislik ve üretim.
a123systems.com

Automotive Cells Company (ACC)

Saft, Stellion ve Opel, Avrupa’nın batarya üreticisi olma yolunda büyük bir tutkuyla pil üretmek için güçlerini birleştirdi.
acc-emotion.com

Altairnano

Lityum titanat oksit (LTO) materyallerinden oluşan çok yüksek şarj/deşarj değerine sahip batarya hücreleri.
altairnano.com

American Battery Factory

Lityum Demir Fosfat pil hücresi üreticisi, ABD’deki ilk LFP hücre giga fabrikaları ağını geliştirdi. Yerli bir batarya tedarik zinciri oluşturarak ABD için bağımsızlığı ve yenilenebilir enerjiyi gerçeğe dönüştürmeye adanmıştır.
americanbatteryfactory.com

Amprius

%100 silikon nanotel anot, grafit anotların yerine geçer.
amprius.com

AMTE Power

Kapasitelerini kanıtlamak için yeni kimyalardan küçük miktarlarda üretim yapabilirler. Laboratuvar ve tam ölçekli üretim arasında bir köprü kuruyorlar.
amtepower.com

Aspilsan Enerji

Türkiye’nin İlk Lityum-İyon Pil Üretim Tesisi. Üretime Haziran 2022’de başladı. Model: 18650 Kapasite: 2800mA
aspilsan.com

ATL

Amperex Technology Limited, dünyadaki tüm cep telefonları için önemli bir hücre üreticisidir.
atlbattery.com

ATLIS

15 dakikada %0’dan %100’e kadar şarj olan bataryalar, 500 mil’e kadar menzile sahip batarya paketleri, megawatt şarj sistemlerinin yanı sıra ticari ve konut akıllı enerji depolama sistemleri geliştiriyor.
atlismotorvehicles.com/energy-solutions

BAK Energy

Silindirik, prizmatik ve polimer bataryalar, batarya ambalajları ve batarya çözümleri.
bakpower.com

BasqueVolt

Katı hal (solid-state) lityum pillerde Avrupa lideri olmayı hedefliyor. Elektrikli araçlar, ağır taşımacılık, yenilenebilir enerji ve elektronik cihazlar için en iyi malzemeler ve hücrelerle sürdürülebilir, daha güvenli ve rekabetçi bir katı hal pil teknolojisi geliştiriyor.
basquevolt.com/en

Blue Solutions

Lityum metal polimer batarya üreticisi.
blue-solutions.com

BST Power

26650 LFP silindirik hücrenin hücre üretimi ve ar-ge. Batarya enerji depolama sistemleri ve batarya paketlerinin OEM/ODM üretimi.
bstbatteries.com

BYD

Çin merkezli BYD, batarya hücreleri, modülleri ve komple paketler üreten bir otomotiv şirketidir. Ürettikleri bataryalar, kendi elektrikli araçlarında kullanılmakta ve diğer birçok otomobil üreticisine satılmaktadır.
(Tesla’nın en dişli rakiplerinden biri.)
byd.com

CALB (China Aviation Lithium Battery)

Lityum demir fosfat piller ve pil malzemeleri, BMS, enerji depolama pilleri ve ilgili entegre ürünlerde uzmanlaşmıştır: Otomotiv, ticari araçlar, şebeke depolama ve özel araçlar.
en.calb-tech.com

CATL (Contemporary Amperex Technology Co. Limited)

CATL, elektrikli araçlar için dünyadaki en büyük lityum iyon pil üreticisidir. 2022 yılında daha da büyüyerek pazar payı %37′ idi. Şirket, 2025 yılına kadar 500 GWh’den fazla ve 2030 yılına kadar 800 GWh’den fazla üretim kapasitesine sahip olmayı planlıyor.
catl.com

CBAK Energy

Ağustos 2001’de kurulan, yüksek güçlü lityum pillerin Ar-Ge, üretim ve satışını yapan, dünya çapında lider bir yüksek teknoloji kuruluşudur. Ürünleri alüminyum kasa içerisinde prizmatik pil, polimer pil, silindirik piller vb. olup, uygulamaları hafif elektrikli araçlar, elektrikli araçlar, elektrikli otobüsler, enerji depolama, yedek güç kaynağı ve elektrikli aletler gibi alanları kapsamaktadır.
cbak.com.cn

CellForce

Araç ve mobilite segmentinde yüksek performanslı pil hücreleri ve uygulamaları geliştiren ve üreten Alman şirket.
cellforcegroup.com/the-cellforce-group

CHAM

Silindirik lityum pilin elektrikli araçlara, hareket gücüne ve enerji depolama uygulamalarına tasarımı, üretimi ve satışı.
en.cham.com.cn

CosMX

COSMX, tüketiciye yönelik polimer yumuşak torba lityum iyon pillerin dünya çapındaki başlıca tedarikçilerinden biridir. Uzun süredir dizüstü bilgisayarlar, tablet bilgisayarlar, akıllı telefonlar, akıllı giyilebilir ürünler, elektrikli aletler, dronlar ve diğerleri alanında dünyanın tanınmış müşterilerine hizmet vermektedir.
cosmx.com

Custom Cells

Özel elektrot üretimi ve lityum iyon pil hücrelerinin geliştirilmesinde dünya lideri şirket. Diğer çözümlerin başarısız olduğu aşırı koşullar için enerji depolama sistemleri üretme konusunda uzman.
Customcells.org

DMEGC

1999 yılında kurulan şirket, AA, AAA, C, D ve 9V boyutlarında alkalin çinko manganez pil üretiminde uzmanlaşmıştır.
dmegcbattery.com

Durapower

Durapower Group, 2009 yılından bu yana Lityum-İyon hücre teknolojisinin önde gelen yenilikçilerinden biri., Batarya malzemeleri, batarya hücresi üretimi ve sistem entegrasyonu araştırma ve geliştirmesine odaklanmaktadır.
durapowergroup.com

EAS

EAS, Almanya’da tasarlanan ve üretilen, patentli üretim süreçlerini kullanarak yüksek performanslı hücreler üretir.
eas-batteries.com

Electrochem Solutions

Hücrelerden paketlere ve şarj cihazlarına kadar, enerji taleplerinin yüksek olduğu, çalışma koşullarının aşırı olduğu ve arıza maliyetinin önemli olduğu kritik uygulamalar için özel güç çözümleri.
elektrochemsolutions.com

Elektrovaya

Enerji depolama, temiz elektrikli ulaşım ve diğer özel uygulamalar için tescilli Lityum-iyon piller, pil sistemleri ve pille ilgili ürünler tasarlar, geliştirir ve üretir.
elektrovaya.com

ElevenES

LFP teknolojisini kullanıyor. Ürünleri nikel veya kobalt içermez, bu da yangın riskini ve çevresel etkisini önemli ölçüde azaltır.
elevenes.com

Enevate

Teknolojilerini otomotiv otomobil ve akü üreticilerine lisanslayıp aktarıyorlar. Böylece hücrelerini, paketlerini ve elektrikli araçlarını daha hızlı piyasaya sürmelerine yardımcı oluyor.Dünya çapında 640’tan fazla patente sahip.
enevate.com

Enovix

3D %100 Silikon Lityum iyon hücre teknolojisi.
enovix.com

EnPower

Patentli çok katmanlı elektrotlar, elektrotların kalınlığı boyunca hızlı iyon taşınmasını kolaylaştırmak için stratejik gözeneklilik, kıvrımlılık ve diğer profillerle tasarlanmıştır.
enpowerinc.com

Enpower Greentech

2012’den bu yana yüksek enerji yoğunluğu gerektiren yeşil teknoloji uygulamaları için gelişmiş enerji ve güç çözümleri geliştiriyorlar.
enpower-greentech.com

Envision-AESC

Nissan ve NEC’in ortak girişimi olan batarya şirketi. Bu hücreler 2021 yılı itibarıyla 600.000’den fazla araçta bulunmaktadır ve çok sayıda başka uygulamada kullanılmaktadır.
envision-aesc.com

FAAM

İtalya’nın Teverola kentindeki tesis, başlangıçta yaklaşık 300 Mwh/yıl lityum hücre kurulu kapasitesine sahip olup, pazar talebine göre zaman içinde genişletilecek şekilde tasarlanmıştır.
faam.com

Factorial

Dünyanın en büyük otomobil üreticileri ve hücre üreticileriyle birlikte geliştirilen sistem, katı hal piller sunuyor.
faktörialenerji.com

Farasis

Togg’un batarya üreticisi.Togg ile yarı yarıya ortak olarak Siro’yu kurdu. Kese tipi bataryalar üretiyor.
en.farasis.com

FDK

Ni-MH, Lityum ve Alkalin piller üretir.
fdk.com

FEB

Ürünler EV, BES, E-bisikletler, elektrikli el aletleri, dijital cihazlara yaygın olarak uygulanmaktadır
tr.febbattery.com/index.html

Frey Battery

Prizmatik formatta LFP bazlı hücre üretimi. Madencilik kamyonları, demiryolu ve havaalanı araçları için hücreler, modüller ve paketler geliştiriyor.
freynewenergy.com

Freyr

2025 yılına kadar 43 GWh’ye kadar pil hücresi üretim kapasitesi geliştirmeyi planlıyor.
freyrbattery.com

GangFeng LiEnergy

Lityum Demir Fosfat pil üreticisi, prizmatik ve kese formatları. Otomotivden şebeke depolama uygulamalarına kadar tasarlanmıştır. 2024’te >400Wh/kg ve 600 döngü katı hal lityum metal piller için yol haritası.
ganfenglithium.com

Goldencell

330’dan fazla patenti bulunmaktadır. Yıllık 20.000 ton katot malzemesi üretim hattının üretimi.
2008 yılında kurulan Shandong Goldencell Electronics Technology Co, Ltd, LFP / NMC batarya hücrelerinin ve paketlerinin Ar-Ge, üretim, satış ve hizmetlerini tek bir yere entegre eden lider bir Lityum-iyon pil üreticisidir.
goldcellbattery.com

Gotion

Batarya hücresi, modül ve paket üretimi.
gotion.com

Goxuan High-Tech

Hücre, modül ve paket imalatı ve tedariği. Ayrıca kimya, BMS vb. her şeyi tedarik edebiliyoruz.
gotion.com

Greenway Technology

K-Tech Markası aracılığıyla silindirik 34145 LFP/LMFP hücrelerinin üretimi.
greenway-battery.com

Grepow

NMC, Lipo ve LiFePO4 torba hücreli piller konusunda uzmanlaşmış pil üreticisi, şekilli piller, giyilebilir cihazlar için düğme hücreler, dronlar/RC’ler için yüksek deşarj oranı, yüksek enerji yoğunluğu pil paketleri dahil.
grepow.com

GS Yuasa

Havacılık, otomotiv, derin deniz, güç kaynağı ve uydulardaki uygulamalara yönelik kurşun asit, NiCd ve Lityum pil hücreleri, modüller ve paketler.
gs-yuasa.com

Guangzhou Great Power

Ni-MH, Polimer Li-ion, Li-ion ve pil paketi gibi şarj edilebilir piller, Li-Fes2, Li-MnO2, Çinko-hava2 gibi birincil piller dahil olmak üzere başlıca ürünler çeşitli alanlarda yaygın olarak uygulanmaktadır.
Greatpower.net

Hithium

2019 yılında resmi olarak kurulan kuruluş, lityum iyon pil çekirdek malzemeleri, LFP enerji depolama pilleri ve sistemlerinin Ar-Ge, üretim ve satışında uzmanlaşmıştır.
hitium.net

Ilika

Katı hal pil teknolojisi, endüstriyel IoT, MedTech, EV ve Tüketici Elektroniği gibi uygulamalara yönelik çözümler sağlar.
ilika.com

iM3NY

2021 yılı sonunda hücre üretimine başlandı. Katot, anot, ayırıcı ve elektrolit tamamı ABD’de üretiliyor. Tam üretim hattı Nisan 2022’de çalışacak.
Prizmatik hücre. Yeni kimya: BMLMP (kobalt ve Nikel içermez, 200Wh/kg enerji yoğunluğu 230Wh/kg’a çıkar). Nisan ayında başlayan üretim 400 MWh/yıl olup, ardından her çeyrekte 250 MWh artarak 2023’ün 3. çeyreğine kadar 1,8 GWh’ye ulaşacak.
im3ny.com

Innolit

Yeni bir elektrolit sınıfı (yüksek voltaja dayanıklı), tamamen yeni bir akü platformu, mevcut ve gelişmekte olan birçok e-mobilite endüstrisi için yeni bir yol açan bir atılım gösterdi.
innolith.com

Inobat Auto

Uzman pil üreticisi. Tüm hücreler lityum iyondur ve nikel açısından zengin kimyaya dayanmaktadır. Hem kimya hem de form faktörü tamamen değişkendir ve hassas müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere hızla uyarlanıp yapılandırılabilir.
inobatauto.eu

IonBlox

Tescilli pre-lithiated silikon oksit anot, aynı anda birden fazla performans özelliği sunarak kendisini farklılaştırıyor.
ionblox.com

ItalVolt

2024’te açılması planlanan Italvolt tesisinin 300.000 m2’den fazla bir alanı kaplaması, yaklaşık 3.000 kişiye istihdam sağlaması ve yılda 45 GWh’ye kadar üretim kapasitesine sahip olması bekleniyor ve bu da onu dünyadaki türünün en büyük fabrikalarından biri yapıyor.
italvolt.com

Kokam

Çok düşük iç dirence sahip yüksek güçlü lityum kese hücreleri. Ayrıca hücrelerin yüksek enerji aralığı vardır ve buna rağmen oldukça yüksek güç kapasitesine sahiptirler.
kokam.com

Kore Power

ABD merkezli lider batarya hücresi teknolojisi ve entegre çözümler geliştiricisi. 12 GWh ABD pil hücresi üretim tesisi olan KOREPlex’in 2024 yılı sonunda Buckeye, Arizona’da ticari üretime geçmesi planlanıyor.
korepower.com

Leclanche

iki farklı elektrokimya türüne sahip hücrelere odaklanır: uzun ömürlü ve hızlı şarj uygulamalarında üstün performans için lityum titanyum oksit (LTO) ve enerji yoğun uygulamalar için grafit-nikel manganez kobalt oksit (G-NMC).
leclanche.com

LeydenJar

Tüketici elektroniği, otomotiv ve niş uygulamalardaki uygulamalar için Lityum iyon bataryaların enerji yoğunluğunu artıran %100 Silikon anot.
leyden-jar.com

LG Energy

1995 yılında lityum pillerde Ar-Ge’ye başladılar ve 1999’da pil hücrelerinin seri üretimine başladılar. LG Chem katot için hammaddeleri kendisi işlemektedir. Hücreler, modüller, paketler ve komple sistemler üretmekte ve tedarik etmektedirler.
lgensol.com

Lishen

Yaklaşık 1000 farklı hücre: silindirik pil, prizmatik pil, güç pili, polimer pil, fotovoltaik, ultra kapasitör.
en.lishen.com.cn

LithiumWerks -> Reliance

Reliance tarafından satın alındı.

Mikrovast

Otomotiv, ticari araçlar, tüketici elektroniği ve şebeke depolama için hücre, VDA formatlı modüller, BMS ve ısmarlama paket üretimi.
microvast.com

Molicel

18650 ve 21700 formatında yüksek performanslı hücre üreticisi.
molicel.com

Morrow

Norveç’in güneyinde Giga ölçekli batarya fabrikası inşa ediliyor.
morrowbatteries.com

Murata

Yüksek güçlü silindirik lityum iyon hücreleri.
murata.com

Nano One

Lityum iyon pillerde kullanılan düşük maliyetli, yüksek performanslı katot tozlarının üretimi için patentli ve ölçeklenebilir endüstriyel proses.
nanoone.ca

Nanotech

Bir pilin yüksek kapasitesi ile süper kapasitörlerin güç performansını tek bir cihazda birleştiren enerji depolama teknolojisi.
nanotechenergy.com

Narada

Ana faaliyet konusu iletişim yedekleme, tahrik gücü ve yenilenebilir enerji depolama pilleri ve aksesuarlarının geliştirilmesi, üretimi, satışı ve servisi ile bunların sistem entegrasyonudur.
VRLA Kurşun Asit aküler, Lityum iyon hücreler ve aküler ile ilgili bileşenler ve alt sistemler üretir.
narada-ap.com

Natron Energy

Veri merkezlerinde, şebeke depolamada ve EV şarjında ​​yedek güç kaynaklarına yönelik tasarımlarla Prusya Mavisi kullanan Sodyum İyon pil.
natron.energy

Navistalar

Hem ticari müşteriler hem de ABD Hükümeti/askeri müşteriler için gelişmiş lityum piller ve enerji depolama ürünleri ve sistemlerinin araştırılması, tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi
navitassys.com

Northvolt

Nispeten yeni bir şirket ve pil hücresi üretiminde yeni. Üretimde yenilenebilir enerji kullanmak için güçlü bir çevresel temele dayanmaktadır. 2030 yılına kadar 150 GWh hücre üretimi hedefleniyor.
northvolt.com

Novali

GWh ölçeğinde çeşitli form faktörlerine sahip hücreler üretmeyi planlıyor.
novali.energy

Ola

Hindistan’ın ilk yerli yapımı lityum iyon hücresi
olaelectric.com

One

ONE, hem LFP hem de anotsuz hücrelerin ABD’de üretimini yapıyor.
one.ai

Panasonic

Sektördeki en geniş şarj edilebilir pil serilerinden biri olan ürün yelpazesi şunları içerir: Lityum İyon, Lityum Para, Nikel Metal Hidrit, Valf Düzenlemeli Kurşun Asit Piller ve daha fazlası. Tesla ve Toyota araç bataryalarında imzası bulunmakta.
na.industrial.panasonic.com

Phi4tech

İspanya’nın Extremadura kentinde kurulması planlanan 10 GWh’lik fabrika ile nanoteknolojide uzman.
Yeni nesil bir batarya ve süper kapasitör hibriti planlanıyor.
phi4tech.com

Phylion

phylion.com

PLB

Power Long Battery, batarya hücresi ve paketi için iki üretim merkezine sahiptir. Lityum iyon batarya şirketi, yüksek düzeyde otomatikleştirilmiş silindirik pil hücresi üretim hattı ve paket üretimi.
plb.com.cn

Pomega

Pomega Enerji Depolama Teknolojileri A.Ş., Kontrolmatik Teknoloji’nin bir iştiraki olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, Türkiye’nin ilk özel sektör yatırımı olan Lityum-İyon (LiFEPO4) Pil Hücresi ve Enerji Depolama Sistemleri Yatırımını başarıyla tamamlamıştır. Bu yatırım, Polatlı, Ankara’da bulunan tesislerinde gerçekleştirilmiş olup, 2023 yılının ikinci yarısında 500 MWh kapasite ile faaliyete geçmiştir. Şirket, 2024 yılında yılda 3 GWh kapasiteye ulaşmayı hedeflemektedir.
tr.pomega.com

PowerCo

Volkswagen, bu şirketi hammaddelerin işlenmesinden birleşik bir Volkswagen aküsünün geliştirilmesine ve Avrupa gigafabrikalarının yönetimine kadar akü değer zinciri boyunca faaliyetleri için kurdu.
powerco.de

Prime Planet Energy & Solutions

Toyota ve Panasonic’in ortak girişimi olan bir batarya şirketi. 21 Ocak 2019: Toyota Motor Corporation ve Panasonic Corporation, otomotiv prizmatik pilleri konusunda uzmanlaşmış bir ortak girişim şirketi kurma konusunda anlaştı.
p2enesol.com

Pylontech

1 milyondan fazla konut enerji depolama sistemi kurulumu tecrübesine sahip Çinli şirket, 13.5GWH+ Üretim Kapasitesi, 80+ ülkeye teslimat ve 12V~1500V aralığında batarya çözümleri ile hizmet veriyor.

https://en.pylontech.com.cn/

ProLogium

2006 yılında kurulan ProLogium Technology, katı hal pil araştırma, geliştirme ve üretimine odaklanan bir enerji inovasyon şirketidir.
prologium.com

QinetiQ

Yenilikçi çok düşük hacimli ve özel hücre tasarımı ve üretimi.
https://www.qinetiq.com/en/what-we-do/services-and-products/batteries

Qinkual

Profesyonel Düşük Sıcaklık ve Yüksek C-oranlı Lityum Demir Fosfat (LFP) hücrelerinde uzmanlaşmıştır. SXCCTI (Shaanxi Kömür ve Kimya Endüstrisi Grubu Co., Ltd.) çatısı altında faaliyet göstermektedir.
sxccti.com/default/images/22111009gHkkE.html
Satış İrtibatı: maria@qk-lithium.com

QuantumScape

QuantumScape, katı hal lityum-metal pil teknolojisi ile enerji depolamayı dönüştürme misyonunu üstlenmiştir. Şirketin yeni nesil pilleri, eski enerji kaynaklarından daha düşük karbonlu bir geleceğe geçişi desteklemek için daha fazla enerji yoğunluğu, daha hızlı şarj ve gelişmiş güvenlik sağlamak üzere tasarlanmıştır.
quantumscape.com

REPT

Tsingshan Group’un bir parçası ve dolayısıyla pil üretiminin geliştirilmesi, üretilmesi ve rekabet edilmesi için önemli bir desteğe sahip.
chinarept.com

Route Jade

Her uygulamaya uyarlanacak şekilde çok benzersiz şekillere sahip özel yapım hücreler.
Routejade.com

Saft

Saft, pil hücrelerini üç kimyaya göre üretiyor: nikel, birincil lityum ve şarj edilebilir lityum. Yenilenebilir enerjiden mobiliteye, havacılıktan demiryoluna ve veri merkezlerinden IoT’ye kadar çeşitli pazar sektörlerine hakim.
saftbatteries.com

Sakuu

Pil hücrelerini yeni, hızlı, kitlesel ölçekte ve sürdürülebilir bir şekilde 3D yazdırır.
sakuu.com

Samsung SDI

1970 yılında kurulan elektronik devi. Büyük otomotiv üreticileri ve kendi ürünleri için hücreler, modüller ve paketler üretmektedir.
samsungsdi.com

SES

Lityum metal batarya teknolojisi.
ses.ai

Sinowatt

18650 ve 26650 silindirik hücre ve sistemin araştırma ve üretimine odaklanır.
sinowat.com

Sion Power

Yüksek enerjili lityum-metal şarj edilebilir pil teknolojisi, kanıtlanmış dendrit dirençli teknoloji.
sionpower.com

SK On

SK On, elektrotlardan ve ayırıcılardan akü hücrelerine ve paketlerine kadar akü üretimine yönelik tüm değer zincirini kapsar.
eng.sk.com/companies/sk-on

Solid Power

Katı hal pil teknoloji geliştiricisi. Önemli ölçüde daha yüksek enerji ve büyük ölçüde geliştirilmiş güvenlik ile tamamen katı hal pilleri, gelecekteki mobil güç pazarlarında devrim yaratma potansiyeline sahip.
solidpowerbattery.com

StoreDot

Daha hızlı şarj olan, daha güvenli ve daha sürdürülebilir, yapay zeka ile tamamen optimize edilmiş patentli organik nanomalzemelerle çalışan ve seri üretim için tasarıma hazır yüksek enerjili hücrelere paketlenmiş kanıtlanmış EV pillerinin mucidi
mağaza-dot.com

Sunwoda

Kese, prizmatik ve silindirik hücre üreticisi.
tr.sunwoda.com

SVOLT

Pil hücreleri ve bunların hücre kimyası, modülleri ve yüksek gerilim depolama sistemleri (paketlerinin) yanı sıra pil yönetim sistemleri (BMS) ve yazılım çözümleri.
svolt-eu.com

Tadiran

Endüstriyel sınıf şarj edilebilir silindirik hücreler.
tadiranbat.com

Tafel -> Zenergy

Hücre, modül ve paket üreticisi.

TeraFactory

Üretimin temeli, hem Grafit anotta hem de LFP katotta H2O bulamaçları ile neredeyse 20 yıllık uzun bir geçmişe dayanmaktadır.
terafactory.fi

Tesla

Tesla hücreleri aslen Panasonic’ten geldi ve hatta ilk gigafactory’leri Panasonic teknolojisini kullandı.
tesla.com/en_gb/powerwall

THLB

Silindirik hücre üreticisi.
thbattery.com/en/product.html

ThunderSky

Winston Batteries adlı Lityum-iyon şarj edilebilir pilleri 1999 yılından bu yana AIG ve AXA tarafından sigortalanmakta olup, Avrupa, Amerika, Afrika ve Asya pazarında büyük bir nüfus kazanmıştır.
en.winston-battery.com/

TopBand

LiFePo4 pil üretiminde 16 yıl. 2 GWh kapasite, önümüzdeki bahara kadar 3 GWh daha fazla. Dünya çapında 17 üretim üssü/Ar-Ge merkezi.
www.topbandbattery.com/

Toshiba

Yüksek güç ve yüksek enerji uygulamaları için prizmatik hücreler. Toshiba ürün yelpazesinde hücreler, modüller, endüstriyel paketler ve bir pil takımı tasarımında gerekli olan bileşenlerin çoğu yer almaktadır.
global.toshiba

Varta

Mikro aküler, tüketici hücreleri, endüstriyel ve tüketici enerji depolamadan otomotiv, ticari, eğlence ve şebeke depolama pazarları için gelişmiş kurşun asit akülere kadar.
varta.de

Vehicle Energy Japan

Elektrikli araç uygulamalarına yönelik hücreler ve modüller, dolayısıyla yüksek güç.
ve-j.co.jp

Veken

Birden fazla yerde pil hücresi ve paketi üretim üsleri.
veken-tech.com/En/index.html

Verkor

Avrupa pazarına hizmet etmek amacıyla Fransa’da düşük karbonlu pil üretimini hızlandırma hedefiyle 2020 yılında kuruldu.
2024 yılı sonuna kadar 16 GWh fabrika.
https://verkor.com/en/

Welion

2023’te 150kWh NIO’da yarı katı hal hücresini piyasaya sürdü.
welionenergy.com

XALT Energy

NMC/G kimyası ve kese hücre formatında düşük empedanslı hücre tasarımı. XALT hücreler, modüller ve paketler sağlar.
xaltenergy.com

YiFang Power

Eizfan markası altında NiMh, NMC ve LFP hücreleri
yifangpower.com/

YEO-Reap Battery

YEO, 2024’te Türkiye’de Reap Battery gigafabrikasını açacak. İstanbul Tuzla’da seri üretime 2024 yılının ikinci yarısında başlanması bekleniyor.

reapbattery.com

Zenerji

LFP, NMC ve tüm hücre formatları.
zenergy.cn